Translate

Мої уроки

2 клас

Тема: Вимова і написання слів, в яких ставиться апостроф
Мета: Онайомити учнів із роллю апострофа у словах, вчити правильно читати слова з апострофом, позначати апострофом на письмі роздільну вимову звуків; розвивати мовлення, вміння порівнювати, робити висновки; виховувати уважність, працьовитість, старанність.
Обладнання: презентація до уроку
Тип уроку: урок подорож, з використанням інтерактивних вправ

Хід уроку
І. Організація класу до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.     Урок почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки.
Пт їм ння р’я пір’я
Пташка красна своїм пірям, а людина знанням.
2.     Вправа «Піймай слова»
Завдання: почувши слово з роздільною вимовою, потрібно плеснути в долоні
Бур’ян, м’ята, зілля, ліплять, подвір’я, буряк, солов’ї, моря, співають, сім’я.
ІІІ. Повідомлення теми уроку
1.Відгадайте загадку. (Слайд 1.)
                             А хто я?
Я такий же, як знак розділовий,
і відомий шкільній дітворі.
Та в словах української мови
я пишусь не внизу, а вгорі.
Спробуй лиш написати імя –
зразу стану потрібним і я.
                                   Дмитро Білоус
2.Вправа «Мікрофон»
- коли ви вперше зустрічалися зі знаком «апостроф»?
- на який знак схожий апостроф?
- Отже, ми сьогодні будемо вчитися правильно вимовляти і писати слова з апострофом. Урок у нас буде незвичайний, ми з вами потрапимо до міста «Країна знань»

 перша вулиця на яку ми потрапимо, це вулиця Звуків.
3. Вулиця Звуків.
   Приготуватися! Ходімо! О, які тут гарні будиночки! Мені здається, що хтось тут гомонить. Зупинімось біля першого будиночка. Тихенько. Послухаємо, хто ж тут розмовляє?! Тут живуть губні приголосні звуки б, п, в, м, ф  та звук  р  . давайте покличемо їх, для цього потрібно знати їх назви (букви). (бе, пе, ве, ем, еф, ер).
-      Так, дізналися хто тут живе. Ходімо далі. Хто ж живе в цьому будиночку. Постукаємо. Ой, дивіться тут живуть букви я, ю, є, ї.
-      Що ми про них знаємо?
-      Скільки звуків вони позначають? (два)
-      Молодці. Йдемо далі.
-      Йдемо до наступного будиночка. Тук-тук, хто тут живе. Ой гляньте тут живе Апостроф.
-      І чому ж це наш Апостроф поселився між бе, пе, ве, ем, еф, ер     та я, ю, є, ї?
-      Мабуть тому , що наші букви, які позначають приголосні звуки, дуже гордовиті, вони не люблять зливатися з нашими  голосними, хочуть щоб їх вимовляли роздільно, тому на письмі між ними ставиться Апостроф.
-      І так давайте з вами складемо правило вживання апострофа
Апостроф ставиться після букв б, п, в, м, ф, р перед я, ю, є, ї, які позначають по два звуки: [йа], [йу], [йе], [йі].
IV. Фізкультхвилинка
V. Вправи на закріплення.
1.   Первинне закріплення вивченого матеріалу. Впр. 175.
Зверни увагу! Букви перед апострофом позначають тверды приголосні звуки

2.   Вправа 177.
3.   Гра « Склади слово»
В
ЯТЬ
П
Є
ПАМ
Ю
ДЕВ
ЮТЬ

4.   Гра «Хто в гніздечку?»
У солов’їв – (солов’ята)
У ластівок – (ластів’ята)
У горобців – (гороб’ята).


5.   Робота із загадками
Завдання: Відгадайте загадки. Запишіть слова-відгадки. Поясніть їх
                правопис.
Воно належить мені, але інші
вживають його частіше за мене.  (Ім’я)

Що підніме і найменша дитина,
а через хату не перекине
і найсильніша людина?  (Пірїна)

Бють – не плаче, вгору скаче,
І ніхто йому, одначе,
Не сказав хоч раз «Пробач»,
Бо на те і є він … .  яч)
VІ. Підсумок уроку
1.     Вправа «Інтервю»
– Коли пишеться апостроф у словах?
– Які звуки позначають букви перед апострофом і після нього?
– Наведіть приклади слів, які пишуться з апострофом. Складіть з ними речення.
2.     Домашнє завдання
С. 65 вправа 178




Немає коментарів:

Дописати коментар